Pro přírodní koupaliště neplatí žádná "coronavirová" omezení. Návštěvníci tak již nemusí předkládat žádná potvrzení, certifikáty ani čestná prohlášení.

 

Pro kempaře však stále platí pravidla pro ubytování. Nově (23. 7. 2021) Ministerstvo zdravotnictví zrušilo uznávání testu ze zaměstnání a čestné prohlášení:

 Možnost prokázat se pro vstup do některých vnitřních a venkovních prostor nebo pro účast na hromadných akcích čestným prohlášením nebo potvrzením od zaměstnavatele bylo vázáno k povinnému testování zaměstnanců stanoveného jiným mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví – nicméně dané mimořádné opatření k testování zaměstnanců bylo zrušeno. Proto byla zrušena také možnost prokazovat se potvrzením od zaměstnavatele či čestným prohlášením. Jakmile bude mimořádné opatření opět revidováno, bude tato podmínka pro svou nadbytečnost zrušena.

 

Toto (jako vždy polovičaté, aby se v tom prase vyznalo...) nařízení však neřeší otázku dětí - pro ty bude postačovat čestné prohlášení rodičů, že jsou zdravé.

 

Mezi hlavní zásady patří zejména:

 

Poskytovat ubytovací služby je možné všem, kteří nemají žádné příznaky onemocnění covid-19 a prokáží, že splňují jednu z podmínek (toto neplatí pro děti do 6 let), které jsou popsané v ŽS Systém O-N-T: Očkování – prodělaná Nemoc – Test

Tyto osoby se mohou ubytovat nejdéle na 7 dní a pokud chtějí pobyt prodloužit, musejí splnit tuto podmínku znovu, nebo si na místě udělat samotest s negativním výsledkem.

 

Systém O-N-T je způsob, jak může člověk prokázat, že splňuje požadavky pro vstup do zaměstnání, školy nebo provozovny služeb. Stojí na třech základních pilířích: očkování, testech a prodělaném onemocnění covid-19.

Očkování

Bodu očkování vyhovuje každý, kdo doloží, že

a) od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 90 dní, pokud nebyla aplikována druhá dávka nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 9 měsíců, pokud byla aplikována druhá dávka, nebo

b) od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců.

Očkování se prokazuje kartičkou, kterou jste obdrželi po aplikaci vakcíny na očkovacím místě, nebo certifikátem.

Negativní test

Bodu negativní test vyhovuje každý, kdo doloží, že

a) absolvoval nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARSCoV-2 s negativním výsledkem, nebo

b) absolvoval nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem.

Negativní výsledek testu se prokazuje zprávou z odběrového centra nebo certifikátem.

Ochranná lhůta po prodělaném onemocnění

Bodu o prodělané nemoci vyhovuje každý, kdo doloží, že prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u něj doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní.

Prodělání onemocnění se prokazuje SMS zprávou o pozitivním testu z odběrového centra nebo certifikátem.

 

Po splnění podmínek se můžete ubytovat maximálně na 7 dní. Pokud chcete svůj pobyt prodloužit, musíte znovu splnit některou z výše uvedených podmínek.

Oprávnění a povinnost kontroly splnění výše zmíněných podmínek mají zaměstnanci provozovny.

Kemp Michal je v plném provozu.

Nově je k dispozici výpustní místo a možnost doplnění pitné vody a vyprázdnění chemického WC (vše na jednom místě) pro karavany a obytná auta!

 

O rezervace je možné žádat na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

 

Kemp byl Asociací kempů ČR kategorizován jako 3-hvězdičkový - certifikát je k vidění zde.


Kemp je situován uvnitř areálu (vedle minigolfu), částečně jsou k dispozici místa s možností připojení elektřiny. Vybraná místa jsou určena pro karavany a obytná auta.

 

Kemp je opravdu skromný, ovšem základní vybavení areálu koupaliště Michal je samozřejmě k dispozici. Kempaři se musí pouze smířit s tím, že do areálu koupaliště  (tzn. mimo kemp) nesmí psi, není povoleno rozdělávání ohně.

 

Osobním autům je nově povolen vjezd do areálu a parkování v blízkosti stanu či karavanu.

 

Pro zájemce z řad karavanistů o přespání je umožněno stání na parkovišti (tzv. "stellplatz") s možností vyprázdnění kazety chemického WC, doplnění pitné vody či vypuštění odpadní vody v kempu. Elektrická přípojka na stellplatzu zatím není k dispozici.

 

Ceník, provozní řád a další informace jsou k dispozici zde:

Windsurfing a kitesurfing je opět možné provozovat na Michalu.

Používání paddleboardů na Michalu je možné, pro zachování bezpečnosti návštěvníků je však nutné dodržovat následující pravidla a regule:

Televize Seznam vytvořila reportáž o koupalištích v našem kraji - je patrné, že nabídka Michalu je z pohledu vybavenosti bezkonkurenční. Atrakce, které Michal nabízí, nejsou nikde jinde k dispozici.

Reportáž je k zhlédnutí na tomto odkazu: Přehled koupališť

 

zakaz vstupu se psy Psi (kromě asistenčních), kočky ani další domácí zvířecí mazlíčči bez ohledu na jejich velikost do areálu koupaliště Michal nesmí. Děkujeme za pochopení.

Pro ty, co nechtějí využít kemp na Michalu, nabízíne možnost spolupráce pro poskytovatele ubytování v okolí.

Vlivem dokončení výstavby dálnice D6 se výrazně zlepšila dostupnost koupaliště Michal.

Michal se dostal mezi 15 nejhezčích pláží v České republice!