Oáza relaxace a zábavy

Koupaliště Michal

Zveme vás k osvěžení v křišťálově čisté vodě koupaliště Michal. Užijte si společně s námi léto. Ať jste milovníci relaxování na sluníčku nebo sportu, v našem areálu najdete vše na jednom místě.

Užijte si u nás jízdu na jednom z největších tobogánů v České republice. Jeho délka je 190 metrů. Sjezdem překonáte téměř 20 výškových metrů a jednou jízdou strávíte 40 nezapomenutelných vteřin. Pro méně odvážné je k dispozici trojskluzavka s 117 metry.
Celý areál je doplněn několika dalšími sportovišti a atrakcemi, jako je beachvolejbalové hřiště, dětské hřiště, minigolf, stolní tenis, skákací hrad nebo vodní trampolína. Pokud jste milovníci paddleboardu nebo kite surfingu, naše vodní hladina je pro vás otevřená. Hledáte-li jen relax, jistě vám skvěle poslouží naše klidová zóna. O vaši bezpečnost se po celou dobu starají naši profesionální vodní záchranáři.

Základní atrakcí, kterou se koupaliště Michal liší od všech ostatních podobných areálů, je obří tobogán s trojskluzavkou.

Výška této atrakce nad úroveň terénu dosahuje 12 metrů, přitom převýšení od nástupu po vodní hladinu v dojezdovém prostoru, které návštěvník při jízdě překoná, činí téměř 20 metrů! Délka tobogánu je 190 metrů a délka trojskluzavky 117 metrů.

Jízda po tobogánu trvá téměř 40 vteřin!

Všechny tyto uvedené hodnoty dokládají, že se jedná o jednu z největších outdoorových atrakcí svého druhu ve střední Evropě!

carwash3-about-icon2
50míst

kapacita kempu

carwash3-about-icon2
16

atrakcí

carwash3-about-icon2
2

občerstvení

carwash3-about-icon2
1

letní kino

Schéma areálu

O NÁS

Prožijte léto na pláži koupaliště Michal.

01 Rekultivace
02  Nápad
03  Výstavba
04  Zábava
KOUPALIŠTĚ MICHAL

Koupaliště Michal je moderní vodní areál s mnoha atrakcemi, který se nachází u Sokolova nedaleko silnice Karlovy Vary - Cheb. Mezi lidmi se koupališti nejen kvůli více jak 500 metrů dlouhé pískové pláži říká Sokolovké moře. Jeho historie je pro mnohé nečekaná. Koupaliště Michal je totiž bývalý hnědouhelný důl, který prošel rekultivací.

Kromě pláže čekají návštěvníky zajímavé atrakce pro děti i dospělé v čele s obřím tobogánem, sportovní možnosti, skvělé zázemí, občerstvení, ale především moře čisté vody. Její čistota řadí koupaliště Michal mezi nejčistší přírodní vodní nádrže v celé České republice. Celková plocha vodní hladiny o velikosti 30 ha, velká vodní trampolína, šlapadla - to je moře koupání.

100%

Kvalita vody

Koncentrovaná zábava na jednom místě.

Pro nejmenší návštěvníky jsou k dispozici dětská brouzdaliště, skákací hrad, různá dětská hřiště s prolézačkami a skluzavkami. Zkrátka moře zážitků i pro děti. A jakoby toho nebylo dost - pýchou areálu a opravdovým vrcholem celého moře atrakcí je 190 metrů dlouhý tobogán společně s 117 metrů dlouhou troj-skluzavkou. Jedná se o nejdelší venkovní tuzemské atrakce svého druhu.

Od uhlí k zábavě.

Již v letech 1872 - 1924 probíhala těžba hnědého uhlí v prostoru dnešního koupaliště Michal v hlubinném dole Štěstí Požehnání. S povrchovou těžbou se začalo v roce 1980 v hnědouhelného lomu Michal. Za celou dobu životnosti tohoto lomu se vytěžilo více jak 12 mil. tun uhlí. Zasypáním lomu Michal v roce 1995 byla ukončena důlní činnost v tomto lomu. Připravily se tak podmínky pro vytvoření 30 ha velké vodní nádrže.

Historie vodní nádrže z pohledu vývoje kvality vody byla výtečně zpracována v přednášce pánů Přikryla a Kosíka ze společnosti ENKI, prezentované na XIII. limnologické konferenci konané koncem června 2018.